آیا باید هاست اشتراکی یا VPS را برای فروشگاه خود انتخاب کنید؟

آیا باید هاست اشتراکی یا VPS را برای فروشگاه خود انتخاب کنید؟

11 آوریل 2022 توسط تانیا آکینو

انتخاب یک برنامه میزبانی وب مناسب زمانی که یک فروشگاه تجارت الکترونیک دارید مهم است. اکنون، شما به طور کلی بین میزبانی اشتراکی و میزبانی VPS انتخاب دارید. هر گزینه میزبانی وب دارای مزایا و معایب خود است. اما چگونه می دانید کدام یک برای فروشگاه تجارت الکترونیک شما بهترین است؟

میزبانی وب چیست؟

قبل از اینکه به جزئیات میزبانی اشتراکی و میزبانی VPS بپردازیم، اجازه دهید اصطلاحات رایج مورد استفاده را بررسی کنیم. میزبانی وب نوعی از خدمات اینترنتی است که به کاربران این امکان را می دهد که وب سایتی را که توسط وب سرور طراحی شده است منتشر کنند. با میزبانی وب، لازم نیست نگران راه اندازی یا نگهداری سرور باشید. ارائه دهندگان میزبانی وب تمامی وظایف فنی مرتبط با نگهداری و ارتقاء سرور را انجام می دهند.

هاست اشتراکی چیست؟

هاست اشتراکی احتمالا رایج ترین نوع هاست است. این برای بسیاری از وب سایت های کوچک و متوسط ​​استفاده می شود. اگر فقط قصد راه‌اندازی یک وبلاگ شخصی یا وب‌سایت کسب‌وکار کوچک را دارید، میزبانی مشترک برای رفع نیازهای شما کافی است. بسیاری از ارائه دهندگان میزبانی وب وجود دارند که هاست اشتراکی را ارائه می دهند.

میزبانی اشتراکی معمولاً با مقدار نامحدودی از فضای دیسک، ترافیک و حساب های ایمیل همراه است. در بیشتر موارد، هر حساب میزبانی دارای مجموعه ای از فضای دیسک، پهنای باند، و ذخیره ایمیل است.

هاست VPS چیست؟

اکنون که ایده بهتری درباره میزبانی مشترک دارید، اجازه دهید میزبانی سرور خصوصی مجازی (VPS) را مورد بحث قرار دهیم. هاست VPS با نام های هاست اختصاصی، هاست مجازی، هاست اختصاصی مجازی و هاست پارتیشن شده نیز شناخته می شود. ایده پشت میزبانی VPS این است که شما از یک سرور فیزیکی با یک یا چند سرور مجازی استفاده کنید. هر سرور مجازی مجموعه ای از منابع خاص خود را دارد و توسط سرور فیزیکی محافظت می شود. سرورهای مجازی سیستم عامل و سایر برنامه های کاربردی خود را دارند که آنها را برای پروژه های پیچیده تر ایده آل می کند.

کدام نوع میزبانی وب برای وب سایت های تجارت الکترونیک بهتر است؟

همانطور که یاد گرفتید، میزبانی VPS و هاست اشتراکی دو نوع رایج از برنامه های میزبانی وب هستند. خب، کدوم بهتره؟ خوب، پاسخ به این سوال به عوامل زیادی بستگی دارد. نیازهای وب سایت شما، بودجه شما، تجربه فنی تیم شما و پایگاه مشتری شما همه عواملی هستند که باید هنگام تصمیم گیری در مورد نوع برنامه میزبانی وب برای شما در نظر بگیرید.

به طور کلی، میزبانی VPS در بین مشاغلی که پایگاه مشتری بیشتری دارند محبوبیت بیشتری دارد. اگر فروشگاه تجارت الکترونیک شما کوچک است، میزبانی مشترک به خوبی کار خواهد کرد. با این حال، اگر پایگاه مشتری زیادی دارید، به منابع بیشتری برای رفع نیازهای مشتریان خود نیاز خواهید داشت. با یک برنامه میزبانی VPS، می توانید سرور خود را در هر زمان ارتقا دهید. اما اگر نیازهای وب سایت شما مشابه نیازهای یک فروشگاه کوچک معمولی تجارت الکترونیک است، میزبانی مشترک بهترین گزینه برای شما است.

افکار نهایی

اکنون که می دانید میزبانی مشترک و میزبانی VPS چیست، باید ایده روشنی داشته باشید که کدام گزینه برای تجارت الکترونیک شما بهتر است. در حالی که هاست اشتراکی برای وب سایت های کوچک خوب است، میزبانی VPS اگر پایگاه مشتری زیادی داشته باشد بهتر است.

مراقب باش میزبانی VPS I/O از Zoom به وب سایت تجارت الکترونیک شما. هدف ما ارائه بهترین هاست ممکن و تمرکز بر قیمت های مقرون به صرفه، سرورهای سریع، آپتایم عالی و پشتیبانی استثنایی 24/7 است. ما در کنار خدمات خود هستیم و 100 درصد آپتایم شبکه را تضمین می کنیم. اکنون آزمایش رایگان خود را شروع کنید!