منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • امنیت ایمیل—اهمیت آن و نحوه ایمن سازی ایمیل های خود

امنیت ایمیل—اهمیت آن و نحوه ایمن سازی ایمیل های خود

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
امنیت ایمیل—اهمیت آن و نحوه ایمن سازی ایمیل های خود

14 مارس 2022 تانیا آکینو. توسط

کار کردن

ایمیل باید یکی از راحت ترین اشکال ارتباطی امروزی باشد. اکنون مردم دیگر نیازی به نوشتن اجناس روی کاغذ و ارسال آن به دفاتر پستی ندارند تا برای افراد خاصی ارسال شود. در حال حاضر، همه چیز را می توان بر روی یک کامپیوتر یا هر دستگاه دیگری انجام داد، که در آن ایمیل می تواند تقریباً بلافاصله از یک دستگاه به دستگاه دیگر ارسال شود.

با این حال، یک اشکال در استفاده از ایمیل وجود دارد: امنیت. نگرانی های امنیتی دنیای دیجیتال را تحت تاثیر قرار داده است و ایمیل نیز تفاوتی ندارد.

امروز می خواهیم در مورد امنیت ایمیل، به اشتراک گذاشتن چیستی آن، اهمیت آن و نحوه ایمن نگه داشتن ایمیل خود صحبت کنیم:

امنیت ایمیل چیست؟

هر روز هزاران تلاش برای هک روی سرورهای مختلف انجام می شود و در بیشتر مواقع مورد توجه قرار نمی گیرد. همه حملات موفقیت آمیز نیستند، اما برخی از آنها موفق هستند. صرف نظر از این، کسانی که می توانند به سرور دسترسی پیدا کنند، می توانند اطلاعات زیادی را پیدا کنند، که می تواند برای اهداف پلید مختلف مورد استفاده قرار گیرد.

این اطلاعات می تواند از رمزهای عبور، اطلاعات شخصی، ایمیل ها تا اسناد مهم و حتی اسرار شرکت باشد. امکانات بی پایان هستند

وقتی این اتفاق می افتد، نیاز به ابزاری ایجاد می شود که به کاربران کمک کند از ایمیل خود در برابر این حملات محافظت کنند و این ابزار امنیت ایمیل نامیده می شود.

چرا امنیت ایمیل مهم است؟

هدف از امنیت ایمیل محافظت از ایمیل شما در برابر هرگونه تلاش مخربی است که ممکن است محتوای آن را به هر طریقی تحت تأثیر قرار دهد. علاوه بر این، به محافظت از اطلاعات شما در برابر تلاش‌های آشکارتر هک، مانند هرزنامه، فیشینگ، و مزخرفات دیگری که به ندرت در یک صندوق ورودی سازمان‌یافته دیده می‌شوید، کمک می‌کند.

امنیت ایمیل چیزی فراتر از محافظت از اطلاعات شماست. همچنین در مورد محافظت از اطلاعات تمام مخاطبین شما است.

چگونه می توانم از ایمیل خود محافظت کنم؟

حتی اگر از رمزگذاری استفاده می کنید، همچنان مهم است که اقدامات احتیاطی دیگر را انجام دهید. به همین دلیل است که اطمینان حاصل شود که ایمیل های شما به طور ایمن ذخیره و منتقل می شوند نیز مهم است. در اینجا چند نکته در مورد نحوه انجام آن وجود دارد:

1. همیشه از یک پروتکل امن استفاده کنید

پروتکل های زیادی وجود دارد که می توان از آنها برای اتصال به وب استفاده کرد، مانند HTTP، FTP و بسیاری دیگر.

با این حال، یکی از امن ترین ها HTTPS است. این پروتکل برای انتقال داده ها بین سرورها و دستگاه ها استفاده می شود و رمزگذاری می شود. این چیزی است که شما باید استفاده کنید. همیشه.

2. از یک رمز عبور امن استفاده کنید

اگر از یک ارائه دهنده خدمات ایمیل مانند GMX استفاده می کنید، یک آدرس ایمیل خواهید داشت که می توانید از آن برای دسترسی به حساب خود استفاده کنید. با این حال، یک مشکل وجود دارد: هر کسی که این حساب را داشته باشد فقط با دانستن آدرس ایمیل شما می تواند به حساب شما دسترسی داشته باشد.

به همین دلیل است که همیشه باید مطمئن شوید که از یک رمز عبور منحصر به فرد و پیچیده برای حساب ایمیل خود استفاده می کنید. به این ترتیب، حتی اگر فردی موفق به ورود به حساب کاربری شما شود، نمی تواند به چیزی دسترسی پیدا کند.

3. آدرس ایمیل خود را به صورت آنلاین ارسال نکنید

ممکن است وسوسه شوید که آدرس ایمیل خود را آنلاین قرار دهید تا بتوانید پیام های خاصی را دریافت کنید، اما این کار را نکنید.

بسیاری از ربات‌های آنلاین وجود دارند که برای یافتن آدرس‌های ایمیل و ارسال ایمیل‌های فیشینگ یا پیام‌هایی که سعی می‌کنند چیزهایی برای شما بخرند یا اطلاعات شخصی شما را در اختیار شما قرار دهند، طراحی شده‌اند.

4. از نرم افزار آنتی ویروس استفاده کنید

فرقی نمی کند ویندوز، مک یا لینوکس داشته باشید، همیشه باید نرم افزار آنتی ویروس همراه خود داشته باشید. انجام این کار تضمین می کند که بدافزارها و تلاش های فیشینگ قبل از اینکه بتوانند بر ایمیل شما تأثیر بگذارند مسدود می شوند.

5. از یک ارائه دهنده خدمات ایمیل استفاده کنید

استفاده از یک ارائه دهنده خدمات ایمیل یکی از بهترین راه ها برای اطمینان از ایمن بودن ایمیل شما است. آنها می توانند روی جنبه امنیتی ایمیل شما کار کنند و در عین حال به شما امکان می دهند از ایمیل تا حد امکان امن استفاده کنید!

نتیجه

امنیت ایمیل یک امر ضروری در دنیای امروز است. افراد بیشتری برای ارتباط به آن متکی هستند، اما متأسفانه، ما همچنان شاهد افزایش تلاش‌های هک و درز اطلاعات خصوصی خواهیم بود. با این حال، ما می توانیم کاری در مورد آن انجام دهیم. با استفاده از نکات بالا، می توانید احتمال این اتفاق را برای شما و مخاطبینتان کاهش دهید.

io Zoom راه‌حل‌های میزبانی را در سراسر جهان ارائه می‌کند و نوید خدمات با کیفیت بالا با قیمت‌های مقرون به صرفه را می‌دهد. اگر به دنبال یکی هستید vps امن برای میزبانی ایمیل خود و موارد دیگر، همین امروز با ما تماس بگیرید