دلایلی که پشتیبان گیری و بازیابی داده ها بسیار مهم است

دلایلی که پشتیبان گیری و بازیابی داده ها بسیار مهم است

18 آوریل 2022 توسط تانیا آکینو

برخی ادعا می کنند که “داده ها نفت جدید هستند.” با این حال، او واقعاً به آن فکر نمی کرد. داده ها اساسا بی نهایت هستند، در حالی که نفت، خوب، متناهی است. این فقط به این معنی است که داده های بیشتری در جهان وارد می شود، و بخش بزرگی از این داده ها توسط مشاغل، به ویژه آنهایی که در سمت تجارت الکترونیکی هستند، تولید می شود.

چرا داده های زیادی تولید می شود؟ خوب، البته، برای اهداف تجاری! هرچه کسب‌وکارها باید با داده‌های بیشتری کار کنند، تصمیمات آنها برای موفقیت بهتر است. متأسفانه، شرکت ها می توانند داده های ارزشمند خود را به دلیل خرابی داده ها، حذف تصادفی و موارد مشابه از دست بدهند. به این ترتیب، پشتیبان گیری و بازیابی اطلاعات بسیار مهم است!

چرا پشتیبان گیری و بازیابی اطلاعات مهم است؟ در اینجا دلیل آن است:

1. امنیت داده ها

همانطور که در بالا ذکر شد، پشتیبان گیری از داده ها مهم است زیرا تضمین می کند که کسب و کارها داده های مورد نیاز برای تصمیم گیری را دارند. اگر داده های آنها از بین برود، نمی توانند تصمیم بگیرند و شکست خواهند خورد.

همانطور که گفته شد، پشتیبان گیری از داده ها مهم است زیرا امنیت داده ها را تضمین می کند. منظور من از آن چیست؟ اگر از داده‌ها نسخه پشتیبان تهیه شده باشد، از طریق پروتکل امنی برای محافظت از داده‌ها از هر مهاجمی استفاده می‌شود. به عبارت ساده تر، فعالیت های مخرب تاثیر کمی بر روی داده های پشتیبان گیری شده شما خواهند داشت، همه اینها به لطف روش ها و پروتکل های حفظ حریم خصوصی داده ها است که داده های شما را همیشه امن و سالم نگه می دارد.

2. تداوم کسب و کار

پشتیبان گیری از داده ها مطمئناً در زمینه تداوم کسب و کار مرتبط است. در واقع، تداوم کسب و کار می تواند با نداشتن یک برنامه پشتیبان خوب از داده ها ضربه بزرگی وارد کند! دلیلش این است که اگر داده‌های لازم برای تصمیم‌گیری را نداشته باشید، نمی‌توانید کسب‌وکار را به روشی که می‌توانید انجام دهید، انجام دهید و در نهایت منجر به بسته شدن درهای شرکت می‌شود.

ارتباط بین پشتیبان‌گیری از داده‌ها و تداوم کسب‌وکار ارتباط مهمی است، زیرا در نهایت باعث می‌شود شرکت شما حتی در صورت بروز فاجعه تا حد امکان به آرامی کار کند.

3. توانایی رشد

اگر برنامه‌ای برای مدیریت پشتیبان‌گیری و بازیابی داده‌ها داشته باشید، انتقال شرکتتان آسان است. در واقع، هر چه داده های بیشتری برای کار با آنها داشته باشید، شانس بیشتری برای رشد کسب و کار خود خواهید داشت.

اگر برنامه پشتیبان گیری از داده ها برای رسیدن به این هدف نداشته باشید، نمی توانید بر اساس حجم زیادی از داده های تولید شده توسط کسب و کار خود تصمیم بگیرید و رشد متوقف می شود. دلیلش این است که شما داده‌هایی را که برای تصمیم‌گیری نیاز دارید، در اختیار نخواهید داشت، و بدون پشتیبان‌گیری از داده‌ها، راهی برای دسترسی به آن داده‌ها ندارید!

4. اجتناب از مشکلات حقوقی

به لطف اینترنت، همه چیز بسیار شفاف تر می شود. به عنوان مثال، اگر شما محیط زیست را آلوده کنید، مطمئناً افرادی پیدا می شوند که از آن باد خواهند گرفت. اگر به دلیل از بین رفتن داده‌های افراد، پول خود را از دست بدهید، عموم مردم در مورد آن باخبر خواهند شد و زمانی که زمانش برسد، در آب داغ خواهید بود، به‌خصوص اگر برنامه پشتیبان‌گیری از داده‌ها را نداشته باشید!

علاوه بر این، قوانین و مقررات مربوط به حریم خصوصی و امنیت داده ها وجود دارد. زیر پا گذاشتن این قوانین فقط شما را در آب داغ رها می کند، و به همین دلیل است که روش های پشتیبان گیری و بازیابی ایمن ضروری هستند.

نتیجه

بدیهی است که پشتیبان گیری از داده ها بخش اساسی هر کسب و کاری است. چه یک شرکت بزرگ یا یک استارت آپ کوچک باشید، پشتیبان گیری از داده ها چیزی است که نمی توانید نادیده بگیرید. داشتن یک برنامه پشتیبان و بازیابی مناسب تضمین می کند که مهم نیست چه اتفاقی می افتد، شما همیشه داده هایی را که برای گرفتن بهترین تصمیم برای کسب و کار خود نیاز دارید، در اختیار خواهید داشت.

io Zoom یک شرکت خصوصی در هیوستون است که راه حل های میزبانی را در سراسر جهان ارائه می دهد. اگر به دنبال یکی هستید vps امن برای نگهداری بیشتر از داده‌هایتان، ببینید چه چیزی برای ارائه داریم.