منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • چرا تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات حساس بسیار مهم است

چرا تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات حساس بسیار مهم است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چرا تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات حساس بسیار مهم است

21 مارس 2022 توسط تانیا آکینو

کارگر

مهم است که از داده های خود محافظت کنید، خواه عکس، اسناد، فایل های ویدئویی یا اطلاعات شخصی باشد.

هر مقدار از دست دادن اطلاعات می تواند هویت شخصی شما را در معرض خطر قرار دهد، سابقه خانوادگی شما را پاک کند و حتی کل تجارت شما را خراب کند. چه سال‌ها اطلاعات بسیار حساس مشتری را نگه دارید یا تصاویر زیادی از سگ خود را ذخیره کنید، هرگز نمی‌خواهید متوجه شوید که بخش قابل توجهی، اگر نگوییم همه، از بین رفته است.

اهمیت پشتیبان گیری از اطلاعات شما

هدف از تهیه نسخه پشتیبان تهیه یک کپی از داده ها است که در صورت خرابی داده اصلی قابل بازیابی باشد. خرابی داده‌های اولیه می‌تواند ناشی از خرابی سخت‌افزار یا نرم‌افزار، خرابی داده‌ها، یا یک رویداد ایجاد شده توسط انسان، مانند حمله خصمانه (ویروس یا بدافزار) یا حذف تصادفی داده‌ها باشد. نسخه‌های پشتیبان امکان بازیابی داده‌ها را از زمان‌های گذشته فراهم می‌کنند و به سازمان کمک می‌کنند تا از هرگونه رویداد پیش‌بینی نشده بازیابی شوند.

برای جلوگیری از از دست رفتن داده های اولیه یا خراب شدن، لازم است یک کپی از داده ها در رسانه ثانویه داشته باشید. این رسانه اضافی می تواند به شکل یک درایو خارجی یا یک کارت USB یا به پیچیدگی یک سیستم ذخیره سازی دیسک، ظرف ذخیره سازی ابری یا نوار باشد.

تهدید دائمی از دست دادن اطلاعات

از آنجایی که تقریباً همه چیز به صورت آنلاین ذخیره می شود، امکان دزدیده شدن، هک شدن یا آسیب دیدن داده های شما کاملاً زیر سؤال نمی رود. گزارش‌های روزافزون از هکرها، فیشینگ نیزه‌ای و بدافزارهای مرگبار تهدیدی قابل توجه برای سازمان‌ها در هر اندازه‌ای هستند، اما آنها تنها تهدیدی نیستند که باید نگران آن باشند.

ویروس ها و مجرمان سایبری

در حالی که شیوع هکرها و باج‌افزارها در حال رایج‌تر شدن است، روش‌های قدیمی و آزموده‌شده مانند بدافزارهای مضر، جاسوس‌افزارها و ویروس‌ها از جمله دلایل مهم از دست دادن اطلاعات و نقض سیستم هستند.

اگر کاری انجام نشود، شرکت شما در برابر تهدید هکرها آسیب پذیر خواهد بود. مهم نیست که آیا شرکت شما مورد حمله قرار می گیرد یا خیر. این مسئله کی و چگونه است.

علت فیزیکی

یکی از جدی ترین دلایل آسیب به داده ها و سیستم، خطای ساده کاربر است. از آنجایی که بسیاری از افراد داده های خود را در دستگاه های خود ذخیره می کنند، از جمله هارد دیسک های خارجی و حافظه های USB، به راحتی می توان به طور تصادفی داده های خود را از دست داد یا با فرمت کردن درایو یا حذف یک فایل به آنها آسیب رساند.

اگر لپ تاپ شما دزدیده شود یا فلش درایو را برای همکار اشتباهی بفرستید، ممکن است اطلاعات شما به خطر بیفتد.

از چه اطلاعاتی باید نسخه پشتیبان تهیه کنم؟

به عنوان نقطه شروع، از همه چیزهایی که در صورت گم شدن قابل تعویض نیستند، نسخه پشتیبان تهیه کنید. افراد ممکن است با موارد زیر روبرو شوند:

 • کتاب آدرس
 • تصاویر
 • ویدئو
 • فایل های mp3
 • پست الکترونیک
 • سند
 • صفحات گسترده
 • پایگاه داده مالی

برای کسب‌وکارها، پشتیبان‌گیری از داده‌ها پیچیده‌تر است – پشتیبان‌گیری از پایگاه‌های داده مشتری، فایل‌های پیکربندی، تصاویر ماشین، سیستم‌عامل‌ها و فایل‌های رجیستری را در نظر بگیرید – و اغلب توسط یک کارمند فناوری اطلاعات مدیریت می‌شوند.

چرا باید از نرم افزار پشتیبان گیری استفاده کنید؟

چه داده های شما شخصی باشد و چه مربوط به کسب و کار، باید از آنها نسخه پشتیبان تهیه کنید. هرکسی که می‌خواهد درجات بیشتری از از دست دادن داده‌ها اجتناب کند، می‌تواند از نرم‌افزار پشتیبان‌گیری برای جلوگیری از از دست رفتن استفاده کند تا اینکه بدون پشتیبان به آن واکنش نشان دهد.

اگرچه پشتیبان‌گیری از داده‌های خود در فضای ابری محبوب‌ترین روش است، رایانه‌های داخلی و هارد دیسک‌ها به همان اندازه توانایی دارند. همچنین شایان ذکر است که نسخه های پشتیبان را می توان در چندین نسخه ذخیره کرد. این کار را می توان با قرار دادن چندین نقطه پشتیبان در کنار هم یا با ذخیره یک نسخه پشتیبان روی دیسک های مختلف یا در فضای ابری انجام داد.

نتیجه

ما در دنیایی زندگی می کنیم که به طور فزاینده ای به فناوری وابسته است و ذخیره داده ها و امنیت داده ها را جزء ضروری هر کسب و کاری می سازد. با توسعه فناوری جدید، دنیای حفاظت از داده ها دائما در حال تغییر است. پشتیبان‌گیری از داده‌ها می‌تواند به سادگی کپی کردن کارتان در یک درایو انگشت شست یا پشتیبان‌گیری و ذخیره داده‌ها در فضای ابری باشد. صرف نظر از سطح پیچیدگی پشتیبان گیری از داده ها، داشتن یک برنامه پشتیبان ضروری است.

IO Zoom به دنبال ارائه خدمات به مشتریان است vps امن با بهترین هاست، قیمت های مقرون به صرفه، سرورهای سریع، آپ تایم قابل اعتماد و خدمات استثنایی 24/7 مشتری. بسیاری از راه حل های ما شامل نرم افزار حفاظت از امنیت ایمیل برای محافظت از کسب و کار شما در برابر هرزنامه، ویروس و بدافزار است. همین امروز با ما تماس بگیرید تا بدانید چگونه می توانیم به شما کمک کنیم!