منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • 5 مزیت استفاده از سرورهای اختصاصی نسبت به سرورهای اشتراکی

5 مزیت استفاده از سرورهای اختصاصی نسبت به سرورهای اشتراکی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
5 مزیت استفاده از سرورهای اختصاصی نسبت به سرورهای اشتراکی

تانیا آکینو تا 25 آوریل 2022

سرور

همه با مفهوم سرور اختصاصی آشنا نیستند. به این ترتیب، هنگامی که به دنبال یکی هستند، ممکن است برنامه‌ای مانند یک سرور اشتراکی را انتخاب کنند، که با وجود ارزان بودن فوق‌العاده، کیفیت و عملکرد را به خطر می‌اندازد. به زودی ناامیدی ایجاد می شود زیرا آنها می بینند که برنامه سرور قادر به رفع نیازهای آنها نیست و آنها را از برنامه های بهتر دور می کند.

از آنجایی که شما در حال خواندن این مطلب هستید، می دانید که چیزی به نام سرور اختصاصی وجود دارد. اکنون، باید از خود بپرسید که چه مزایایی نسبت به خواهر و برادرهای مشترک خود دارد. خوب، در اینجا مزایای انتخاب سرورهای اختصاصی وجود دارد:

1. عملکرد بهتر

سرورهای اختصاصی برای رفع نیازهای خاص یک یا چند مشتری طراحی شده اند. این به این معنی است که در زمانی که شما کار می کنید هیچ کلاینت دیگری روی سرور وجود ندارد و این روی عملکرد تأثیر می گذارد. یک مزیت بزرگ این است که وب سایت یا برنامه شما مانند یک سرور اشتراکی تحت تأثیر هجوم ناگهانی کاربران یا ترافیک سنگین قرار نمی گیرد.

2. بدون اضافه بار سرور

از آنجایی که هیچ کلاینت دیگری روی سرور وجود ندارد، تحت تأثیر افزایش بارگذاری قرار نمی گیرد. این بدان معناست که به دلیل هجوم ناگهانی بازدیدکنندگان، احتمال خرابی سرور وجود ندارد.

این برخلاف سرورهای اشتراکی است که منابع سرور در حال حاضر توسط افراد دیگر در همان طرح استفاده می شود. به این هجوم بازدیدکنندگان اضافه کنید، کاهش عملکرد یک سرور اشتراکی می تواند به طور جدی تجربه وب سایت بازدیدکنندگان شما را مختل کند.

3. انعطاف پذیری

مزیت اصلی سرور اختصاصی انعطاف پذیری آن است. شما اساساً می توانید هر کاری را با سرور انجام دهید زیرا هیچ کس دیگری در همان زمان از آن استفاده نمی کند. اگر می خواهید چیزی مانند سیستم عامل یا وب سرور را تغییر دهید، می توانید بدون درخواست از میزبان وب این کار را انجام دهید.

با این حال، با یک برنامه مشترک، فضای زیادی برای حرکت وجود ندارد. شما در حال حاضر توسط مقدار کمی از منابعی که به شما داده شده محدود شده اید، بنابراین اگر می خواهید چیزی را گسترش دهید یا تغییر دهید، ممکن است نیاز به تغییر کامل برنامه ها داشته باشید.

4. آزادی

همچنین در مورد سخت افزار مورد استفاده برای سرور آزادی وجود دارد. علاوه بر اینکه می‌توانید سیستم عامل را کنترل کنید، می‌توانید سخت‌افزار سرور شامل پردازنده، رم و فضای ذخیره‌سازی را نیز انتخاب کنید.

در سرور اشتراکی، نمی توانید هیچ کدام از این کارها را انجام دهید. شما به چیزی که به شما داده شده چسبیده اید، و این ایده خوبی نیست، به خصوص اگر قصد رشد دارید.

5. کنترل کامل

یکی دیگر از مزایای سرور اختصاصی کنترل کامل آن است. شما آزاد هستید که هر کامپوننتی را که می خواهید نصب کنید و آن را به دلخواه پیکربندی کنید. این به این دلیل است که شما تنها کسی هستید که از سرور استفاده می کنید.

با استفاده از یک سرور اشتراکی، کار زیادی نمی توانید برای پیکربندی مجدد یا سفارشی سازی سرور برای نیازهای خود انجام دهید. این به این دلیل است که افراد دیگری نیز از سرور استفاده می کنند، بنابراین سرور به گونه ای تنظیم و تعمیر شده است که نیازهای همه، به خصوص نه شما را برآورده کند.

نتیجه

وقتی صحبت از صنعت میزبانی وب می شود، تفاوت واضحی بین سرورهای اشتراکی و اختصاصی وجود دارد. هر دو نوع مزایای خاص خود را دارند، به همین دلیل است که نمی توانید کسانی را که یک طرح نامرغوب را انتخاب می کنند سرزنش کنید. با این حال، دانستن مزایای ارائه شده توسط سرور اختصاصی مهم است. هرچه بیشتر در مورد آن بیاموزید، شانس شما برای انتخاب طرح بهتر بیشتر است!

io Zoom راه حل های میزبانی جهانی را با آپتایم عالی و پشتیبانی 24/7 ارائه می دهد. اگر به دنبال یکی هستید میزبانی وب یک متخصص که سرورهای اختصاصی مدیریت شده را ارائه می دهد، همین امروز با ما تماس بگیرید!